Ale! Kino12-20 października

Teatr20 października

PolecamyKurs samoobrony

Pierwszy maja na rowerach!

Ponad 140 osób wzięło udział w pierwszym z trzech zaplanowanych w tym roku rajdów rowerowych z cyklu „100 km na 100-lecie Niepodległości”.
Imprezy łączą elementy patriotyzmu związane z przypadającą na ten rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz propagowanie aktywności fizycznej w jej rekreacyjnej formie. Rajdy organizuje Libiąskie Centrum Kultury przy wsparciu członków grupy rowerowej Libiąż Team, Towarzystwu Wspierania Sportu Sokrates oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Libiąż Wielki wraz z działającym w strukturach tej jednostki Zastępem Ratownictwa Medycznego.
Na 33,33 km trasę uczestnicy wyruszyli z pod Domu Kultury w Żarkach. Wśród rowerzystów dominowały akcenty patriotyczne: koszulki, czapeczki i flagi w barwach narodowych oraz okolicznościowe naklejki i biało-czerwone chorągiewki, które zapewniło LCK. Przed startem rowerzyści mogli wziąć udział w sprawnościowych konkursach z nagrodami i profesjonalnej rozgrzewce ze studiem fitness Gym ForYou z Oświęcimia. Trasa rajdu, opracowana przez Michała Warzechę z grupy Libiąż Team, wiodła głównie malowniczymi ścieżkami rowerowymi zlokalizowanymi na terenie gminy Libiąż, z metą zlokalizowaną na Placu Słonecznym w Libiążu. Tam również czekały dla uczestników imprezy oraz mieszkańców sportowe atrakcje z firmą Gym ForYou i poczęstunek.
Uczestnicy rajdu w większości byli mieszkańcami naszej gminy, ale przyjechali również z Krakowa, Jaworzna, Chrzanowa, okolicznych miejscowości, a nawet…. z Hiszpanii!
Kolejne edycje cyklu „100 km na 100-lecie Niepodległości” zaplanowano na wrzesień i październik. Każdy, kto weźmie udział we wszystkich trzech rajdach i każdorazowo pokona dystans 33,33 km otrzyma pamiątkowy medal libiąskich obchodów stulecia Niepodległości.

 

Archiwa

Wkrótce

Kurier Libiąski


Nr 103

Archiwum