Ale! Kino29, 30 września
5, 6, 7 października


28-30 września

Teatr20 października

PolecamyDzień dawcy szpiku


Kurs samoobrony

Dożynki Gminne 2017

Sołectwo Żarki było w tym roku gospodarzem gminnego święta plonów. Uroczystości odbyły się 10 września br.  na nowo wybudowanym placu rekreacyjno – sportowym przy ul. Ikara.

„Dobrze w Libiążu i jego parkach, ale najlepiej tu dzisiaj w Żarkach” – słowa przyśpiewki z programu artystycznego w wykonaniu grupy kabaretowej „Oddział Specjalnej Troski” z libiąskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, najlepiej obrazują znakomitą atmosferę towarzyszącą Dożynkom Gminnym w Żarkach.
Tegoroczne uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczął wymarsz korowodu z Domu Kultury do Kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Żarkach. Tam mszę świętą dziękczynną za rolnicze plony koncelebrowali proboszczowie Zygmunt Cholewa wspólnie z Michałem Klisiem z Parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu. Po raz pierwszy w historii część obrzędowa odbyła się w nowym miejscu. Okazją do tego było oddanie do użytku placu rekreacyjno – sportowego przy ul. Ikara. – To miejsce to kolejny przejaw pozytywnych zmian zachodzących w naszej gminie. Wierzę, że będzie miejscem integracji mieszkańców – mówił burmistrz Libiąża Jacek Latko. W imieniu społeczności Żarek, za tę inwestycję oraz inne poczynione w tym roku na terenie sołectwa podziękował sołtys Stanisław Garlacz. Następnie wspólnie z przewodniczącą libiaskiej rady Miejskiej Bogumiłą Latko dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi oddając do użytku nowe miejsce do zabawy i rekreacji. Nowo otwarty plac poświęcił proboszcz żareckiej parafii.
Tradycyjnie podczas dożynek odbyły się konkursy płodów rolnych i kwiatów. Wręczono też wyróżnienia w konkursie chleba dożynkowego. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze Kół Gospodyń Wiejskich: Macierzanki z Żarek, Libiążanki z Libiąża i Gromcaneczki z Gromca, a także zespoły śpiewacze Wrzos i Zorza z Żarek. Programem artystycznym rozbawił publiczność „Oddział Specjalnej Troski” z UTW. Odbyły się też wesołe konkursy sprawnościowe. Na stoisku LCK najmłodsi mogli ozdobić według własnej inwencji twórczej torby ekologiczne, czy wykonać własnoręcznie biżuterię. Udane świętowanie w Żarkach podsumował festyn taneczny. Dożynki Gminne w Żarkach zorganizowało Libiąskie Centrum Kultury.

Archiwa

Wkrótce

Kurier Libiąski


Nr 102

Archiwum