Ale! Kino20, 21, 22 kwietnia

Teatr28 kwietnia 2018


19 maja 2018

Polecamy

Majowy Rajd Rowerowy

Przeszło 130 osób pojechało w Majowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Libiąskie Centrum Kultury i grupę rowerową Libiąż Team.
Choć delikatnie padało na mecie stanęło wielu rowerzystów z naszej gminy i z okolicznych miejscowości: Chrzanowa, Chełma Śląskiego czy Olkusza i Jaworzna. Ci, którzy wykazali się refleksem i zapisali się w pierwszej kolejności, otrzymali pamiątkowe kamizelki odblaskowe z logo LCK i grupy rowerowej Libiąż Team.
– Warunki mamy niekoniecznie sprzyjające, dlatego cieszę się, że aż tyle osób postanowiło pojechać w rajdzie. Już teraz gratuluję wszystkim i dziękuję, że chcecie tak aktywnie spędzić wolny czas – mówił do uczestników Hubert Szumniak, zastępca burmistrza Libiąża.
Trasa liczyła około 35 km. Prowadziła przez Libiąż, Żarki, Zagórze, Mętków i Gromiec, aż do mety na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Szyjki”. Na leśnych odcinkach było trochę błota, ale cyklistów to nie zniechęciło. Dla niektórych takie warunki stanowiły dodatkową atrakcję. Na ulicach przejazd rowerzystów zabezpieczali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Libiążu.
Na mecie na uczestników czekało trochę więcej słońca, grochówka i słodki poczęstunek ufundowany przez firmę Dan Cake, a także gadżety rowerowe.

 

 

 

Archiwa

Wkrótce

Kurier Libiąski


Nr 97

Archiwum